Přípravky na vzduchové filtry
Značky
Během spalovacího procesu potřebuje váš motocykl kromě benzínu také velké množství vzduchu. Vzduch však přináší do motoru řadu nečistot, které jej mohou poškodit a snížit tak jeho výkon. Částečky však mohou způsobit škodu i na dalších komponentech, jako je například měřič hmotnosti vzduchu. K odfiltrování nečistot a prachu se tak využívají takzvané vzduchové filtry, které zároveň ochraňují motor před vniknutím vody. Jelikož se jeho kapacita časem snižuje, je zapotřebí zanesený filtr pravidelně čistit, aby nedocházelo k poklesu výkonu a zvýšení spotřeby paliva.
Při odstraňování špíny však nikdy nevyužívejte benzín, ani naftu. Nejen, že mohou poškodit filtr, ale vdechování jejich výparů je zdraví nebezpečné! Poohlédněte se po některém ze speciálních přípravků, které vám pomohou spolehlivě odstranit prach, olej, písek či bláto.
Aby mohla vaše motorka volně dýchat
Čističe pěnových vzduchových filtrů můžete zakoupit ve spreji, ale i ve formě oleje. Obě varianty vám však zaručí vysokou účinnost a přilnavost. Účinně pohltí prach, zbaví vás bláta i písku. Ať už vyrážíte do běžného provozu, nebo na prašnou trať, filtr vás účinně zbaví veškerých nečistot a do motoru tak bude přiváděn pouze čistý filtrovaný vzduch. Tato maziva tak spolehlivě zvýší výkon a životnost vašeho motoru.
Aby však mašina šlapala tak, jak má, je zapotřebí filtr pravidelně očišťovat a promazávat, aby plnil svoji funkci co nejdéle. Doba údržby se liší dle jízdních podmínek, průměrně však doporučujeme tento úkon provádět každých 5 000 km. Po každém mechanickém očištění by měl být filtr nastříkán čisticím prostředkem, propláchnut vodou, a následně by na něj měla být nanesena vrstva oleje. Nezapomeňte ale na jedno zásadní pravidlo, a to, že filtr se nikdy neždímá, aby nedošlo k jeho poškození.